Araba Marka-Model Veritabanı

mysql-aspnet

Merhaba Arkadaşlar,

Yaptığımız bir işte kullanmak için araba marka-model veritabanı’na ihtiyaç duyduk. İnternet’te aramama rağmen istediğim gibi bir şey bulamadım. Bende kendim oluşturmaya karar verdim. Sahibinden.com üzerinden veritabanımı oluşturdum. Veritabanında toplam  88 marka 1259 model bulunuyor. Dosyaları aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

İndir

!!! Bilgi

Bu verinin güncel (07-Ocak-2018) ve daha büyük (110 marka – 1461 model) haline çeşitli formatlarda (excel, iframe, json, xml vb.) buradan ulaşabilirsiniz.

Netdata sitesine üye olmakla uğraşmak istemiyorsanız iletisim@semihduran.com adresine mail atarak talep edebilirsiniz. excel ve .sql dosyası şeklinde gönderebilirim. 5 tl ücreti havale ile gönderebilirsiniz.

!!! EN GÜNCELİ BURADA

Merhaba Arkadaşlar,

Daha önce sizinle üstte görebileceğiniz şekilde iki farklı veri paylaşmıştım. Son paylaştığım veri 2018 yılına ait idi ve oldukça eski kaldı. Şimdi veriyi yeniden oluşturdum. 27 Nisan 2020 tarihinde hazırlanması tamamlanan, içerisinde 8 kategori, 237 marka ve 3106 model bulunan en güncel veriye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Farklı veri talepleri için iletisim@semihduran.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

8 Cevaplar

 1. yavuz öncü dedi ki:

  Emeğine Sağlık Çok işe yaradı

 2. tolga dedi ki:

  hata alıyoruz bunda
  SQL ayrıştırıcısında bir hata bulabilme ihtimaliniz var. Lütfen sorgunuzu yakından dikkatli bir şekilde gözden geçirin ve tırnakların doğru ve uyumsuz olmadığını kontrol edin. Diğer muhtemel hata nedenleri tırnaklı metin alanının dışında binari ile dosya gönderiyor olmanız olabilir. Aynı zamanda sorgunuzu MySQL komut satırı arabiriminde deneyebilirsiniz. Eğer hata varsa, aşağıdaki MySQL sunucu hata çıktısı, sorunu teşhis etmenizde ayrıca size yardımcı olabilir. Eğer hala sorunlarınız varsa ya da komut satırı arabirimi başarılı olduğunda ayrıştırıcı başarısızsa, lütfen sorunlara neden olan SQL sorgu girdinizi tek bir sorguya indirgeyin ve aşağıdaki CUT bölümü içindeki veri yığını ile birlikte hata raporunu gönderin:
  —-BEGIN CUT—-
  eNodjUEKwjAUBV3/U7wDxI/5plGzKyW0QpvEpLVHEEEUxI23t3U9w4zPOWaHRqMR9D44aAhkb40I
  lXFBG6LhWy69Q8WWdbV9vG40lYxYFOrWh1Hh6hdxvj/RdDkOHpXlHctJDB8PlIbawbBmQ6lLq6ti
  WWuGxWA+hzBSX4fW4fOm/+gHE3Qi2A==
  —-END CUT—-
  —-BEGIN RAW—-
  ERROR: C1 C2 LEN: 1 2 236422
  STR:

  MySQL: 5.6.15-log
  USR OS, AGENT, VER: Win CHROME 56.0.2924.87
  PMA: 4.1.4
  PHP VER,OS: 5.4.24 WINNT
  LANG: tr
  SQL:
  —-END RAW—-

  SQL sorgusu:

  MySQL çıktısı: Belgeler

  #1064 – You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ‘U’ at line 1

 3. aykut dedi ki:

  sana seviyoruz 🙂

 4. özgür dedi ki:

  hocam herşey iyi güzel hoş da, sql uzantılı dosyayı phpmyadmin’den import edemiyoruz. Sorun nedir acaba ? Direk pma export edilmiş dosyayı paylaşabilmen mümkün müdür ?

 5. ANIL dedi ki:

  Kardeşim adamsın, db leri kontrol etmedim ama gerekte yok. Excelde herşey var. Hata mata diyen arkadaşlar bir zahmet copy paste yapıversin db sine.

 6. cengiz dedi ki:

  merhabalar araç marka ve modellerine göre yıl seçeneğide ekleme durumunuz varmı ? guncel versiyonunuzu satın aldım eğerki yıllarda olursa onuda satın alabilirim.

 7. adnan dedi ki:

  Çok işime yaradı. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir